Wersja kontrastowa

Wręczono stypendia im. dr. Jana Kulczyka

 

Ośmioro studentów i doktorantów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza otrzymało Stypendia im. dr. Jana Kulczyka. Przyznawane są one za bardzo dobre wyniki w nauce, osiągnięcia naukowe i aktywność na rzecz poznańskiej uczelni. W dziewiętnastoletniej historii programu stypendialnego wyróżniono już 172 studentów i doktorantów. Tegoroczni laureaci otrzymali wyższe wsparcie niż w latach ubiegłych – studenci o prawie 15 procent, a doktoranci aż o 40 procent.

 

– „Sięgaj tam, gdzie wzrok nie sięga” – to motto, którym się kierował mój tata. Dzisiaj to przesłanie kieruje do studentów i doktorantów, którzy otrzymali stypendia jego imienia. Niech te słowa będą inspiracją, która pozwoli Wam wznieść się tak wysoko, jak tylko sięgają Wasze marzenia – powiedziała Dominika Kulczyk, prezes Kulczyk Foundation, podczas uroczystości wręczenia Stypendiów im. dr. Jana Kulczyka
w Gabinecie Rektora UAM.

 

W gronie studentów wyróżnionych w tym roku znaleźli się: Agnieszka Budnik, studentka II roku studiów magisterskich filologii polskiej na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej UAM, Marcin Tomczak, student II roku studiów magisterskich historii na Wydziale Historycznym UAM i IV roku prawa na Wydziale Prawa i Administracji UAM, Michalina Kowala, studentka IV roku prawa WPiA UAM i I roku studiów magisterskich na kierunku instrumentalistyka w klasie skrzypiec na Akademii Muzycznej w Gdańsku. Kapituła przyznała stypendium także Damianowi Julkowskiemu, studentowi III roku studiów licencjackich Instytutu Kultury Europejskiej w Gnieźnie, który w wyniku choroby od 14 roku życia jest sparaliżowany, dlatego jako pierwszy student UAM studiuje online i osiąga bardzo dobre wyniki w nauce. Każdy z laureatów otrzyma w tym roku akademickim stypendium w wysokości 1300 zł./m-c. Oznacza to wzrost w porównaniu do roku ubiegłego o prawie 15 procent.

 

Stypendia otrzymali również doktoranci UAM: mgr Bartosz Brzoza z Wydziału Anglistyki, mgr Katarzyna Frątczak-Łagiewska z Wydziału Biologii, mgr Mateusz Zelent z Wydziału Fizyki oraz mgr Beata Iwanicka z Wydziału Studiów Edukacyjnych. W ich przypadku stypendium wyniesie 2 700 zł./m-c, o 40 procent więcej niż w latach ubiegłych. Stypendia będą wypłacane przez 9 miesięcy.

 

Wybór laureatów w tym roku nie był łatwy. Zdecydowała determinacja
w przezwyciężeniu trudności, jaką wykazali kandydaci. Tegoroczni stypendyści udowodnili, że na drodze do zdobywania wiedzy i poszerzania swoich horyzontów nie ma rzeczy niemożliwych
– zaznaczyła przewodnicząca Kapituły Stypendiów
im. dr. Jana Kulczyka, prof. dr hab. Beata Mikołajczyk.

 

W uroczystości wziął udział także laureat pierwszych Stypendiów im. dr. Jana Kulczyka prof. dr hab. Maciej Radziejewski. – Jestem bardzo wdzięczny za przyznane przed laty stypendium. Moja sytuacja materialna była wtedy trudna, a stypendium stanowiło konkretną pomoc, która ułatwiła skupienie się na tym, co właśnie najbardziej chciałem robić: na pracy naukowej. Uważam, że również dziś taka forma nagradzania i wspierania doktorantów oraz studentów jest bardzo potrzebna i przynosi dobre owoce – powiedział.

 

Czytaj też: Nasi studenci otrzymali Stypendia Miasta Poznania

 

Lista nagrodzonych:

 

Studenci:

Agnieszka Budnik z Wydziału Filologii Polskiej Klasycznej

Damian Julkowski z Instytutu Kultury Europejskiej w Gnieźnie

Michalina Kowala z Wydziału Prawa i Administracji

Marcin Tomczak z Wydziału Historycznego

 

Doktoranci:

Mgr Bartosz Brzoza z Wydziału Anglistyki

Mgr Katarzyna Frątczak0Łagiewska z Wydziału Biologii

Mgr Beata Iwanicka z Wydziału Studiów Edukacyjnych

Mgr Mateusz Zelent z Wydziału Fizyki

Nauka Ogólnouniwersyteckie

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.