Nauka

Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska-Michalak
Dr Andrea Mariani prowadzi badania, dzięki któremu pokasacyjne inwentarze kolegiów jezuickich przechowywane w Białorusi i Rosji wkrótce będą dostępne dla naukowców z kraju i zagranicy. Materiały mogą rzucić nowe światło na działalność Komisji Edukacji Narodowej.
Fotografia w nagłówku
redakcja
20 stycznia o godzinie 9.30 odbędzie się na Wydziale Prawa i Administracji UAM konferencja pt. „Ochrona zdrowia w czasach pandemii. Zagadnienia ekonomiczne, medyczne i publicznoprawne.” Swoją obecność na konferencji zapowiedziała Ewa Kopacz wiceprzewodnicząca PE.
Fotografia w nagłówku
Jagoda Haloszka
Szesnastu najlepszych studentów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza otrzymało tytuł BESTStudentGRANT oraz nagrodę w wysokości 5 tys. złotych, które przeznaczą na swoje pierwsze badania.
Fotografia w nagłówku
Jan Matecki
Dr Mikołaj Baranowski opowiedział nam o konieczności łączenia pracy naukowej z komercją i możliwościach jakie ono stwarza.
Fotografia w nagłówku
dr Mikołaj Baranowski
Tomograf ERI to przełom i jednocześnie sukces wielu ludzi, w tym naukowców z Wydziału Fizyki UAM. Z tym większą przyjemnością informujemy o jego powstaniu
Fotografia w nagłówku
redakcja
Międzywydziałowa grupa badawcza z Centrum Zaawansowanych Technologii UAM pod kierownictwem prof. Jakuba Rybki otrzymała w ramach konkursu organizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju rekomendację do finansowania dalszych prac nad testem immunodiagnostycznym COVID-19.