Wersja kontrastowa

Marika Zandecka z UAM najlepszą zawodniczką w Katowicach

Źródło Fb
Źródło Fb
Obraz

Marika Zandecka (UAM Poznań) została najlepszą zawodniczką w kat. 63 kg na Akademickich Mistrzostwach Polski w trójboju. UAM na drugim miejscu wśród kobiet.

Zawody odbyły się w miniony weekend w Katowicach. Rywalizację wygrali przedstawiciele  Politechniki Gdańskiej zwyciężając zarówno w konkurencji wśród kobiet jak i mężczyzn. UAM zajął drugie miejsce w rywalizacji wśród kobiet. W imprezie udział wzięli reprezentanci 57 uczelni wyższych z całej Polski. W zawodach wśród pań gdańszczanki wyprzedziły Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Uniwersytet Medyczny w Łodzi, natomiast wśród panów na drugiej pozycji uplasowali się studenci Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, a na trzeciej Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Najlepszymi zawodnikami imprezy, na podstawie specjalnego przelicznika punktowego, zostali startująca w kat. 63 kg Marika Zandecka (UAM Poznań) wśród kobiet oraz rywalizujący w kat. 83 kg Daniel Ilczyszyn (WAT Warszawa) wśród mężczyzn. Na podium znalazł się też Łukasz Nizio z UAM, który w kategorii +120 kg zajął drugie miejsce.

Kobiety rywalizowały w sześciu, a mężczyźni w ośmiu kategoriach wagowych. Nad zawodami honorowy patronat objął rektor Uniwersytetu Śląskiego. Głównym sponsorem Akademickich Mistrzostw Polski jest Grupa LOTOS. Impreza donansowana była ze środków Ministerstwa Sportu. AKADEMICKI MISTRZOSTWA POLSKI W TRÓJBOJU SIŁOWYM KOBIETY

zob. też 

 

Życie Ogólnouniwersyteckie
Zobacz podobne

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.