Wersja kontrastowa

Pielęgniarki ze Szpitala im. J. Strusia dziękują za pomoc

Pałac w Gułtowach, fot. Adrian Wykrota
Pałac w Gułtowach, fot. Adrian Wykrota
Obraz

Uczelnia oddała do dyspozycji pracowników Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia w Poznaniu 20 pokoi w Zespole Pałacowo-Parkowym w Gułtowach koło Poznania.

Rektor UAM, prof. Andrzej Lesicki wystosował w tej sprawie pismo do dyrektora szpitala, dra Bartłomieja Gruszki. - Władze i społeczność Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu wyrażają swoją głęboką wdzięczność dla Zespołu pańskiego szpitala, zaangażowanego w sposób najbardziej bezpośredni w walkę z COVID-19– napisał rektor. Jak dodał, pokoje mogłyby stanowić bazę noclegową dla tych pracowników szpitala, którzy, obawiając się o zdrowie swoich bliskich, chcą odpocząć w izolacji od rodziny.

Czytaj także: UAM w gotowości, by pomóc poznańskiemu szpitalowi

Propozycja UAM została dobrze przyjęta przez szpital. Rektor UAM otrzymał list z podziękowaniami za słowa otuchy i wsparcia - Państwa zgoda na przyjecie nas pod swój dach stanowi dowód na istnienie prawdziwego dobra, które mamy nadzieję, wróci do Państwa wielokrotnie - czytamy w liście podpisanym przez Naczelną Pielęgniarkę Izabelę Kuras oraz Przełożoną Pielęgniarek Agatę Gawłowską.

List do Rektora UAM

 

Życie Ogólnouniwersyteckie
Zobacz podobne

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.