Wersja kontrastowa

Symultana szachowa z arcymistrzem

Obraz

Symultana szachowa na Wydziale Matematyki i Informatyki. Czternastu zawodników reprezentujących wydziały UAM rozegrało wyjątkową partię z Włodzimierzem Schmidtem, 89-krotnym medalistą Mistrzostw Polski w szachach. 

Symultana szachowa rozegrana w holu Wydziału Matematyki i Informatyki była jednym z wydarzeń jubileuszu 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego. Pomysł na jednoczesny pojedynek szachowy między arcymistrzem Włodzimierzem Schmidtem a czternastoma przedstawicielami uniwersytetu pojawił się stąd, że wielu szachistów studiowało bądź pracowało na naszej uczelni.

 

Symultana szachowa na WMiI UAM

 

W spotkaniu wzięli udział m.in. dawni lub obecni pracownicy Wydziału Matematyki i Informatyki UAM,a przy tym znani szachiści: Bogdan Sołtys, Ignacy Nowak, Małgorzata Bednarska-Bzdęga oraz Janusz Woda, gracz i działacz szachowy, prezes Polskiego Związku Szachowego w latach 2004-2008, absolwent matematyki na WMiI UAM.

Symultana szachowa przebiegła pod czujnym okiem sędziego Pawła Staniszewskiego, absolwenta fizyki i kolejnego gracza drużyny Mistrza Polski z 1985 roku (m.in. z B. Sołtysem i I. Nowakiem). Pojedynek zakończył się wynikiem 11,5 do 1,5 dla Włodzimierza Schmidta.

 

Zobacz też: Dzień Kandydata UAM 2019

 

Życie Ogólnouniwersyteckie

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.