Kultura

Fotografia w nagłówku
Biuro Prasowe UAM
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zaprasza we wtorek, 10 grudnia na spotkanie z twórczością Olgi Tokarczuk. Wielkie Czytanie tegorocznej Noblistki rozpocznie się w południe w Sali Lubrańskiego Collegium Minus UAM przy ul. Wieniawskiego 1. Wybrane fragmenty czytać będą zaproszeni goście,...
Fotografia w nagłówku
Filip Czekała
W środę podpisano umowę na budowę Centrum Szyfrów Enigma Znajdzie się ono w budynku Collegium Martineum UAM. – W ten sposób chcemy oddać hołd naszym kryptologom – mówił prof. Tadeusz Wallas, prorektor UAM. Pierwsi zwiedzający mają wejść do środka na początku 2021 r.
Fotografia w nagłówku
Filip Czekała
Jedne mają kilkadziesiąt lat, inne ledwie kilka tygodni. Część zna prawie każdy, inne są poukrywane. Neony, murale, graffiti i typografię w Poznaniu – to wszystko znajdziemy na mapie, którą stworzył absolwent historii, filologii polskiej i student V roku germanistyki UAM.
Fotografia w nagłówku
Filip Czekała
Jak informuje Urząd Miasta Poznania rozstrzygnięto przetarg na budowę Centrum Szyfrów Enigma. Realizacją inwestycji zajmie się konsorcjum firm w składzie ATREM S.A., Firma Budowlana Eugeniusz Dota oraz New Amsterdam Sp. z o. o.
Fotografia w nagłówku
Jan Matecki, Anna Kot
Profesor Piotr Nawrot z Wydziału Teologicznego UAM, misjonarz werbista, a także pasjonat muzyki krajów misyjnych, wielce zasłużony dla jej propagowania odebrał nagrodę „Benemerenti in Opere Evangelizationis”. To wyjątkowe wyróżnienie przyznawane jest przez Komisję Episkopatu Polski ds. Misji.
Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska-Michalak
Artystyczne stypendium miasta Poznania pomogło Justynie Machaj zrozumieć, co tak naprawdę tworzy. - Dopiero po zobaczeniu spektaklu, usłyszeniu opinii krytyków i widzów wiem, co robię i jaki to ma wydźwięk – mówi młoda reżyserka, jednocześnie studentka III roku filmoznawstwa i kultury mediów oraz...