Kultura

Fotografia w nagłówku
Jagoda Haloszka
W Bibliotece Uniwersyteckiej UAM w Poznaniu znajduje się najstarsza polska opera, która powstała na przełomie XVII/XVIII wieku. Nie jest ona adaptacją cudzego dzieła, a w muzyce odnajdujemy fragmenty popularnych pieśni m.in.: „Siedzi zając...” i „Pije Kuba do Jakuba”.
Fotografia w nagłówku
redakcja
Wydawnictwo Naukowe UAM zdobyło wyróżnienie w  25. edycji konkursu na Najlepszą Książkę Historyczną  - Nagroda KLIO. Konkurs organizowany jest przez Porozumienie Wydawców Książki Historycznej.
Fotografia w nagłówku
Magdalena Ziółek
Monika Glosowitz – badaczka literatury i krytyczka literacka została laureatką tegorocznej Nagrody – Stypendium im. Stanisława Barańczaka za książkę „Maszynerie afektywne. Literackie strategie emancypacji w najnowszej polskiej poezji kobiet”.
Fotografia w nagłówku
Magdalena Ziółek
Historyk sztuki, ale i pieśniarz, miłośnik poezji staropolskiej i tłumacz starofrancuskiej. Od lat koncertuje, wydaje płyty i książki, swoją twórczością dzieli się w Internecie, gdzie regularnie publikuje na FB i YouTube. Jak mówi – ma swoją publiczność, niszową, ale wierną. 
Fotografia w nagłówku
Magdalena Ziółek
- Kiedy zdecydowaliśmy się na zmianę formuły Festiwalu, od razu założyliśmy, że będzie to coś innego, bo dotychczasowych wydarzeń nie da się przełożyć na wersję online - z dr Agnieszką Motyl Dyrektorem Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki rozmawia Magda Ziółek
Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska-Michalak
Poznańska Nagroda Literacka 2020. Poetka Krystyna Miłobędzka laureatką Nagrody im. Adama Mickiewicza. Monika Glosowitz, Agnieszka Pajączkowska i Joanna Żabnicka zostały nominowane do Nagrody – Stypendium im. Stanisława Barańczaka. Decyzję kapituły poznamy w listopadzie.